2018-07-23

„Kloszard Story” pokaże życie bezdomnych

0

Serial dokumentalny to oryginalna produkcja na antenie Polsat Play. Opowieść o ludziach ulicy wyreżyserowali Irena i Jerzy Morawscy. Co w swojej kolejnej produkcji pokazują doświadczeni twórcy filmowi?

„Kloszard Story” to opowieść o ludziach bezdomnych, których mijamy codziennie na chodnikach i w parkach. Jak wylądowali na dnie i jak się podnoszą? Czy uda im się przetrwać kolejną zimę w podwarszawskim lesie? W tej smutnej historii znajdą się jednak także momenty radosne, anegdoty i czarny humor.

- Nad projektem o bezdomnych pracowaliśmy od kilku lat. Na ich widok przechodnie odwracają głowy, omijają ich szerokim łukiem. Są zaniedbani, odrażający, trędowaci. Ale kim są? Jakie zdarzenia zaprowadziły ich pod most? I czy są w stanie o własnych siłach ponownie stanąć na nogi? Czy tego chcą? Im więcej wzbudzali zaciekawienia, tym bardziej chcieliśmy ich poznać - powiedział reżyser Jerzy Morawski.

- Wstępnie premierę „Kloszard Story” planowaliśmy na 2015 rok, jednak szybko się okazało, że tej serii nie da się zrealizować w ciągu kilku miesięcy. To bardzo trudny temat. Postanowiliśmy, że przy tym projekcie nie będziemy wyznaczać żadnych terminów. Chcieliśmy dać twórcom komfort czasowy. Warto było czekać - przyznał Radosław Sławiński, dyrektor Polsat Play.

Irena i Jerzy Morawscy to wybitni polscy dokumentaliści. Są twórcami takich hitów jak: „Czekając na sobotę”, „Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym” czy „Kochankowie z Internetu”. Od 2012 roku współpracują z Polsat Play. Na antenie stacji widzowie mogli dotychczas zobaczyć takie produkcje ich autorstwa jak kultowe już „Chłopaki do wzięcia” czy „Drwale i inne opowieści Bieszczadu” oraz „Czas Wojowników”.

„Kloszard Story” już jesienią na antenie Polsat Play.

Zobacz także:
Tomasz Florkiewicz: Rodaków można spotkać wszędzie
Narciarska pasja Andrzeja Bachledy w Polsat Play
Adam Tański: Pokazujemy prawdziwe wędkarstwo
Bogusław Wołoszański specjalnie dla POLSAT.PL

Komentarze
© Polsat Play 2018