2018-11-19

Dokument „Kloszard Story” hitem Polsat Play

0

Serial Ireny i Jerzego Morawskich o bezdomnych bije rekordy popularności. Wybitni dokumentaliści stworzyli dokument o ludziach ulicy, który poruszył widzów. Pięcioodcinkowa seria przyciągnęła przed telewizory pokaźną widownię.

Cykl „Kloszard Story”, emitowany w piątki o godz. 22:00, obejrzało średnio ponad 192 tysiące widzów. Polsat Play był w czasie emisji programu numerem 1 wśród wszystkich kanałów lifestylowych i dokumentalnych.

„Kloszard Story”, autorstwa Ireny i Jerzego Morawskich oraz Michała Matysa, to opowieść o ludziach bez dachu nad głową, których mijamy codziennie na chodnikach i w parkach. Jak wylądowali na dnie i jak się podnoszą? Czy można przetrwać kolejną zimę w podwarszawskim lesie? W tej smutnej historii znajdują się także momenty radosne, anegdoty i czarny humor. - Im więcej wzbudzali zaciekawienia, tym bardziej chcieliśmy ich poznać - powiedział reżyser Jerzy Morawski o bohaterach produkcji.

Irena i Jerzy Morawscy to wybitni polscy dokumentaliści. Są twórcami takich hitów jak „Czekając na sobotę”, „Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym” czy „Kochankowie z Internetu”. Stale współpracują z Polsat Play od 2012 roku. Na antenie stacji widzowie mogli dotychczas zobaczyć takie produkcje ich autorstwa jak kultowe już „Chłopaki do wzięcia” czy „Drwale i inne opowieści Bieszczadu” oraz „Czas Wojowników”. Michał Matys, przez 13 lat reporter „Gazety Wyborczej”, jest autorem cyklu dokumentów telewizyjnych „Zagadki tamtych lat” o absurdach PRL.

Komentarze
© Polsat Play 2019