2022-08-23

Nie żyje dziennikarka i producentka Irena Morawska

0

Dziennikarka, reporterka, producentka seriali i filmów. Od 15 lat była związana z Telewizją POLSAT. Spod jej ręki wyszedł popularny dokument „Chłopaki do wzięcia”, a także „Drwale i inne opowieści Bieszczadu”, „Wakacje z Bałtykiem”, czy „Czas wojowników” i wiele innych znanych i popularnych produkcji, które tworzyła wraz z mężem. Miała 68 lat.

Dziennikarka i producentka
Irena Morawska w latach dziewięćdziesiątych pracowała w Gazecie Wyborczej, gdzie zajmowała się przede wszystkim tematyką społeczną. Od roku 2000 razem z mężem Jerzym Morawskim produkowała filmy i seriale dokumentalne, np. „Balladę o lekkim zabarwieniu erotycznym” czy „Czekając na sobotę”. Do jej najważniejszych reportaży prasowych można zaliczyć „Diabeł spacerował po niebie”, „Windą na śmierć” i „Dusze w poczekalni”.

Seriale Polsatu
Irena Morawska od 15 lat związana była z Telewizją Polsat jako współtwórczyni takich seriali jak „Drwale i inne opowieści Bieszczadu”, „Chłopaki do wzięcia”, „Czas wojowników”, „Serca dwa”, „Kloszard story”, „Kochankowie z internetu”, „Wakacje z Bałtykiem”.

Nagrody
Irena Morawska była wielokrotnie nagradzana m.in. Nagrodą Rzeczpospolitej im. Dariusza Fikusa za serial dokumentalny „Serce z węgla” czy dyplomem honorowym Festiwalu Mediów „Człowiek w zagrożeniu” za film „Czekając na sobotę”.