2022-10-03

Jesień 2022 w Polsat Play. Poznaj szczegóły nowej oferty!

0

Kultowe produkcje, kontynuacje znanych i lubianych serii na antenie stacji. Jesienną ramówkę Polsat Play wypełniają bohaterowie codzienności, poszukiwacze przygód i lepszego życia, pasjonaci historii oraz legendy małego ekranu. Od października można oglądać kilkanaście kontynuacji emocjonujących programów, które cieszą się wielką sympatią widzów.

Jesienią widzowie Polsat Play znów mogą oglądać nowe odcinki seriali dokumentalnych bijących rekordy popularności m.in.: „Chłopaki do wzięcia”, „Polacy za granicą”, „Rolnicy. Tak się żyje u nas na wsi”, programu interwencyjnego „Łowca pedofilów” oraz historycznego „Tajna historia XX wieku”. A to tylko wycinek kultowych kontynuacji obecnych w jesiennej ramówce Polsat Play - dostępnej od poniedziałku 3 października.

„Tajna historia XX wieku”
Emisja: poniedziałek 22:00

Jak zwykle jesienią Bogusław Wołoszański ruszy tropem sekretnych wydarzeń, niewyjaśnionych tajemnic i zaginionych fortun. Tej jesieni postara się odpowiedzieć m.in. na pytania czy Władimir Putin powtarza błędy Hitlera z 1941 roku, gdy Wehrmacht wyruszył na podbój ZSRR? Czy wynaleziona w czasie II wojny światowej i powszechnie używana broń przeciwpancerna Panzerfaust ponownie dowodzi swojej wartości w walkach toczonych przez ukraińskich żołnierzy z rosyjskimi czołgami w Ukrainie? Czy oddziały powietrznodesantowe, które odegrały istotną rolę w walkach II Wojny Światowej, mogą powtórzyć swoje sukcesy na współczesnym polu walki?

„Rolnicy. Tak się żyje u nas na wsi”
Emisja: czwartek 22:30 i 23:00

W 7. serii zobaczymy ponownie rolników, których widzowie zdążyli już pokochać. Młode małżeństwo Agata i Marcin opowiedzą o tym czy ich życie zmieniło się po ślubie. Poznamy również ich mamy, które nie ukrywają, że bardzo oczekują wnuków. Nie zabraknie również perypetii Grzesia z Dobrzyniówki. Samotny kawaler cały czas wierzy, że spotka kobietę swojego życia. Poznamy również 23-letniego Kamila, założyciela Stowarzyszenia Szansa dla Bociana pomagającego w rehabilitacji bocianów, które uległy różnego rodzaju wypadkom.

„Polacy za granicą”
Emisja: sobota 22:00

W programie spotykamy ciekawych ludzi, którzy postanowili szukać szczęścia w różnych częściach globu. Tym razem wybierzemy się między innymi za ocean do Ameryki Północnej. Spotkamy tam Anię z Venice na Florydzie, Edytę z Vancouver czy Ewę z Ottawy. Poznamy ich pasje oraz odkryjemy razem niezwykłe miejsca.

„Chłopaki do wzięcia”
Emisja: niedziela 21:00 i 21:30

Losy bohaterów serialu śledzimy już od 10 lat. Tej jesieni zobaczymy 22. sezon serialu. A w nim tradycyjnie będziemy mogli śledzić losy kultowych bohaterów takich jak: Bandziorek, który dzięki Danusi ustatkował się, wiedzie spokojne życie i coraz częściej pojawia się temat ślubu. Pan Henio, który stracił głowę dla Pani Marysi, a ta coraz śmielej wprowadza swoje zasady na jego gospodarce. Czy Robert "Tancerz", który bardzo źle znosi rozstanie z żoną Zuzią i stara się znaleźć sposób jak uratować związek na odległość. Oczywiście znajdzie się też miejsce dla nowych kawalerów, którzy poszukując wyśnionej miłości, mają duże szanse stać się ulubieńcami widzów.

„Łowca pedofilów”
Emisja: niedziela 22:30

Bezkompromisowy łowca pedofilów Krzysztof Dymkowski przemierza Polskę tropiąc przestępców seksualnych i organizując wspólnie z policją zasadzki. Nowy sezon, to nowe strategie, nietuzinkowe metody działań, zaskakujące zwroty akcji i brawurowe zatrzymania. W internecie pojawia się coraz więcej przestępców i coraz więcej z nich wpada w pułapkę zastawioną przez Łowcę. Czy Łowcy uda się złapać wszystkich?

Od 3 października na antenę Polsat Play powracają również seriale, które skupiają się na historiach zwykłych ludzi często o niezwykłych doświadczeniach:

„Polski lombard Walusia”
Emisja: poniedziałek 22:30

To największy w Polsce lombard, w którym można sprzedać lub zastawić wszystko. Tym biznesem zarządza rodzina Walczaków z Siemianowic Śląskich na czele z Walusiem, czyli Grzegorzem Walczakiem. Spryt, zimna krew i poczucie humoru to cechy wyróżniające tego mistrza handlu już od 15 lat. Jak Waluś przeprowadza zwycięskie negocjacje i czy klienci lombardu potrafią go jeszcze czymś zaskoczyć?

„Poszukiwacze historii”
Emisja: wtorek 22:00

Nowa formuła, nowe tematy i nowi prowadzący! Ściśle ze sobą współpracujący archeolog i poszukiwacz odkrywają historię uzupełniając się wzajemnie. Korzystają nie tylko z metod archeologicznych czy historycznych ale również poszukiwawczych m.in. z wykorzystaniem georadaru. W nowym sezonie programu zaczniemy od Jaćwingów (których znamy choćby z książki "Pan Samochodzik i Templariusze"), aż po 1945 rok. Odwiedzimy nie tylko miejsca związane z walkami II Wojny Światowej, ale także średniowieczne zamki, nowożytne dwory, a nawet grodzisko z początków Państwa Polskiego. Pokażemy widzom polskie Alcatraz i zamek Diabła Warszyckiego, a tajemnice Krzyżaków zawiodą nas nad jeziora mazurskie. Nie zabraknie tematów „czołgowych i samolotowych”, wyjaśnimy dlaczego Stalag 1B znajdował się nie tylko pod Olsztynkiem. Zakamarki arcybiskupiego zamku naprowadzą nas na trop prawdziwej hrabiny, a na koniec wyjaśnimy tajemnicę diabelskiego tańca na moście w Uniejowie!

„Elektrownia. Wielkie wyburzanie”
Emisja: środa 21:00

W nowym sezonie serialu dokumentalnego Polsat Play „Elektrownia- wielkie wyburzanie” pokażemy kolejny etap prac przy największej rozbiórce elektrowni w historii Polski. Elektrownia Adamów w Turku to ogromny kompleks budynków, kominów, generatorów, chłodni, hal, magazynów czy turbin. Wyburzenie infrastruktury takiego giganta, to proces wyjątkowo skomplikowany i wieloetapowy. Często niebezpieczny. Mnóstwo materiałów wybuchowych, setki godzin przygotowań i zegarmistrzowska precyzja. W serialu pokazujemy historyczny moment transformacji energetycznej, która dzieje się na naszych oczach tu i teraz.

„Nie mów do mnie śmieciarzu”
Emisja: środa 21:30

To już 6. sezon programu, który pokazuje Polakom, co dzieje się z ich śmieciami. Nowe przygody, nowe ekipy i nowe śmieci do posprzątania! Nasi czyściciele zabiorą widzów za kulisy swojej pracy jak zawsze z humorem i charakterem, dzieląc się nie tylko anegdotkami, ale i wiedzą na temat eko-segregacji.

„Więzienie”
Emisja: środa 22:00 i 22:30

Po raz kolejny zaglądamy za więzienne mury. Tym razem zabieramy widzów do Zakładu Karnego we Wronkach, do Zakładu Karnego w Czerwonym Borze oraz Aresztu Śledczego w Białymstoku. Mimo że więzienie to miejsce odosobnienia, to i tak przez całą dobę toczy się tam prawdziwe życie, w którym uczestniczą osadzeni oraz funkcjonariusze Służby Więziennej. W programie poznajemy jasne i ciemne strony życia i pracy "za kratami", zasady jakie panują na terenie zakładów karnych oraz prawa i obowiązki osadzonych.

„Górale”
Emisja: czwartek 21:30 i 22:00

Bohaterami serialu są prawdziwi ludzie gór, którzy mieszkają na Podhalu. W nowym sezonie widzowie będą mogli śledzić ich barwne perypetie, poznać gwarę, tradycję, muzykę i kulturę tego wyjątkowego regionu. Góry dają naszym bohaterom wewnętrzy spokój i siłę, są ich domem i ukochanym miejscem na ziemi.

„Nastolatki. Generacja jutra”
Emisja: piątek 22:00

W serialu dokumentalnym "Nastolatki- generacja jutra" pokazujemy życie współczesnej młodzieży. Przedstawieni w nim bohaterowie są z różnych środowisk, mają różne zainteresowania i poglądy na życie. Barwni, wrażliwi, pełni pasji i pragnień dzielą się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi otaczającego ich świata. Dowiemy się co mają do powiedzenia i jak odbierają otaczającą ich rzeczywistość. Ten serial próba wsłuchania się w głos młodego pokolenia i pomoc w jego zrozumieniu. W drugiej serii oprócz znanych i lubianych bohaterów pojawią się również nowi. Poznamy Julkę, która nagrywa filmiki na tik toku, rozrywkową ekipę Dopka oraz Kubę, który pokaże nam nocne, imprezowe życie Mielna. W nowych odcinkach z pewnością nie zabraknie wzruszeń i młodzieńczej energii.

„Kloszard Story”
Emisja: piątek 22:30

Bohaterami serialu są osoby dotknięte kryzysem bezdomności. Opowiadają nam historię swojego życia i krętą drogę, którą przebyli. Czasami jest to droga pełna bólu, czasami dająca nadzieję na zmianę. Pokazują też reguły, które obowiązują w wielkim mieście, gdy twoim domem staje się ulica.

„Hardcorowa miłość”
Emisja: sobota 21:00

Bohaterkami serialu dokumentalnego Hardcorowa miłość, są kobiety, które zakochały się w mężczyznach z kryminalną przeszłością. Chociaż same są pozytywne, sympatyczne i nie robiące niczego złego, nie potrafią i nie chcą żyć bez swoich ukochanych. Nowy sezon „Hardcorowej Miłości” to spotkanie z bohaterami, których już poznaliśmy w poprzednich sezonach, a także z nową ciekawą parą. Zobaczymy co wydarzyło się w życiu Sandry. A zmiany są naprawdę zaskakujące, nawet dla jej własnej matki. Pati postanowi koniecznie zaciągnąć Olusia do ołtarza i szybko uczynić go ojcem. Adrian i Robert wciąż się czubią i wciąż nie wyobrażają sobie życia bez siebie. Ania nie przestaje być zazdrosna o Michała. Poznajemy również Malwinę i Michała- parę, która mimo dwóch lat znajomości wciąż się dociera. Malwina to niezależna kobieta, która zajmuje się inwestowaniem w swoją urodę, Michał zaś jest adwokatem, na widok którego wymiękają nawet ci, którzy mają problemy z prawem. W każdej z par znajdziemy coś, z czym będziemy mogli się identyfikować i każdy z tych związków ma jakiś swój mały hardcorowy element.

„Budowlańcy”
Emisja: sobota 21:30

W serialu „Budowlańcy” bez cenzury pokazujemy rzeczywistość na budowie. Naszymi bohaterami są budowlańcy, którzy wykonują przeróżne zlecenia wymagających inwestorów. Wśród nich są zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, którzy w tym fachu dopiero stawiają swoje pierwsze kroki. Jak wiadomo robota na budowie niesie ze sobą wiele niespodzianek. Każda inwestycja, to nowe wyzwanie, z którym nasi budowlańcy muszą sobie poradzić. Podczas wykonywania zleceń spotykają ich liczne zwroty akcji, niespodziewane przeszkody i mnóstwo zabawnych sytuacji.

„Kołowrotek”
Emisja: niedziela 9:00

Podczas jesiennej serii programu odwiedzimy jedyne w swoim rodzaju Podhale, gdzie w typowych górskich rzekach połowimy przepiękne pstrągi, porozmawiamy o sprzęcie i skutecznych przynętach. Odwiedzimy kultowy Zbiornik Czorsztyński, gdzie oprócz pięknych smoków- sandaczy można złowić również okazy wspaniałych okoni. Zawitamy również na jedno z łowisk komercyjnych, gdzie prowadzący - Adam Tański - będzie testował połów tyczką mierząc się z okazami karpi. Ekipa programu zawita również do malowniczego Barcina, miasta nad Notecią, gdzie Adam rozpoczynał swoją przygodę z wędkarstwem. W tym sezonie poruszymy również temat niedawnej katastrofy ekologicznej na Odrze. Jeszcze przed tym wydarzeniem Adam ze swoimi gośćmi łowił piękne leszcze metodą gruntową, próbował też złowić metodą spinningową bolenie. W podsumowaniu odcinków znad Odry przedstawione zostanie oblicze katastrofy i stan rzeki kilka tygodni po niej. Czy rzeka ponownie się odbuduje i w jakim tempie- o tym i wielu innych ekologicznych zagadnieniach porozmawiamy podczas wędkarskiej wyprawy z nadzieją, że Odra wróci do poprzedniego stanu.

„Drwale i inne opowieści Bieszczadu”
Emisja: niedziela 22:00

„Rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady” wielu z nas o tym marzyło, ale niewielu udało się zrealizować ten plan. Serial przybliża historię ludzi, którym to się udało, ale również historię tych, których korzenie od wielu pokoleń wpisane są w tę ziemię. Poznajemy ciekawych bohaterów, którzy tworzą niepowtarzalny koloryt Bieszczad.