O serialu

Aby sprawnie przeprowadzić wyburzenie tak ogromnej inwestycji, zaangażowano do pracy setki ludzi. To właśnie oni są bohaterami serialu. Barwni, zabawni i charyzmatyczni robotnicy to gwarancja wielu pozytywnych emocji. Na placu wyburzeniowym są m.in.: przepalacze, mechanicy, operatorzy koparek, pracownicy sekcji kruszenia czy pracownice działu ważenia (odpowiedzialne za ustalanie wagi surowców pozyskanych w wyniku wyburzeń).


Ciężka praca i spektakularne akcje na placu wyburzeniowym przeplatają się z dobrym humorem i codziennym życiem bohaterów. W serialu nie brakuje również trzymających w napięciu, często niebezpiecznych sytuacji, jak kontrolowane wybuchy czy demontaże potężnych, ważących kilkaset ton metalowych konstrukcji.


Elektrownia Adamów w Turku to ogromny kompleks budynków, kominów, generatorów, chłodni, hal, magazynów i turbin. Tworzą one swoiste miasto w mieście, które do momentu zamknięcia tego obiektu tętniło życiem, dostarczając energię elektryczną oraz cieplną mieszkańcom i pobliskim zakładom przemysłowym. Inwestycja doczekała jednak swojego końca i została przeznaczona do rozbiórki. Większość materiałów pozyskanych z wyburzenia ma być poddana recyklingowi i ponownie przetworzona.Zobacz więcej
Wideo