2019-11-02

„Budowlańcy”: Praca na budowie bez taryfy ulgowej

0

Bohaterowie serialu Polsat PLAY odsłaniają sekrety swojej pracy. Jakie są terminy? Ile można zarobić na budowie? Kto naprawdę kieruje remontem? Jacy są zleceniodawcy, a jacy wykonawcy? Czy pije się alkohol? Odpowiedzi na te pytanie można uzyskać oglądając nową serię „Budowlańcy”.

Robota na budowie to nie bajka. Szybkie terminy, trudne zlecenia i wymagający klienci a ekipy… No cóż. Widzowie mogą zobaczyć, jak sobie radzą profesjonalne ekipy budowlane, osadzeni Czips i Franek, którzy parają się drobnymi naprawami elektryczności w zakładzie karnym oraz amatorzy, którzy dostrzegli swoją szansę i postanowili „zakasać ręce i pracować”.

Na ekranie będzie można bliżej poznać Czesia, który jak nikt potrafi przetransportować taczkę na rowerze oraz… alpagę. Z kamerą Polsat PLAY można podpatrzeć, jak wygląda atmosfera na placu budowy i dowiedzieć się co znaczą np. szalunki.

Wśród bohaterów serialu wyróżniają się Marek i Mirek, którzy znają się od 40 lat. Zwykle rozpoczynają swój dzień pracy od zaopatrzenia się w porządne śniadanie. Radek, szef kilkuosobowego zespołu nadzoruje działania i kontroluje jakość wykonanej roboty. Czy budowlani na pewno robią wszystko zgodnie z projektem? Ile materiałów zużywają?

Wśród osób pracujących przy budowach i remontach można spotkać zarówno wykształconych technicznie, jak i tych, którzy przekwalifikowali się, aby w ten sposób zarabiać. Czy pracą zajmują się tylko Polacy? Przedstawiciele których narodowości stawiają nad Wisłą domy, budynki gospodarcze, wylewają beton i malują płoty? Jak sprawdzają się przy pracy byli więźniowie?

Budowlańcy w sobotę o godz. 21:30 w Polsat PLAY.