2019-12-04

„Nastoletni tatuśkowie - łatwo nie jest”, czyli jak być ojcem

0

„Wpadka” i wiek nie przeszkadzają im w podejmowaniu odpowiedzialności. Bohaterowie cyklu Polsat PLAY udowadniają, że nastolatek może być dobrym tatą. Jak to robią? Czy ktoś im pomaga? Jakie wartości chcą przekazać swoim dzieciom? Kim są ich życiowe partnerki? Oglądaj w piątki o godz. 22:00.

Tomasz Jacyków gdy został ojcem miał 15 lat, Rod Stewart 16, a Tomek spod Łukowa jedynie 14. Gdy Piotr z Chodzieży razem z Olą kupował test ciążowy, miał trochę więcej, bo prawie 17 lat, za to ona jedynie 13. Test dał wynik pozytywny, czyli „wpadka”. To dopiero początek ich historii...

Z danych GUS wynika, że w ostatnich latach, rocznie średnio ponad stu chłopców poniżej 18. roku życia zostaje ojcami, najmłodsi mają po 16 lat, a każdego roku przybywa ich kilkudziesięciu. Oczywiście zdarzają się ci poniżej tego wieku, ale ze względów prawnych nie mogą zostać zakwalifikowani jako ojcowie, w związku z tym statystyki ich nie obejmują. Jednak rzecz nie w statystyce. Czy tak młody człowiek jest na tyle dojrzały, żeby być ojcem? Czy człowiek dojrzewa do tej roli? A co w przypadku, gdy musi w ekspresowym tempie nauczyć się odpowiedzialności i wykształcić w sobie tacierzyńskie emocje? I najważniejsze - czy to jest w ogóle kwestia metrykalnego wieku?

Serial „Nastoletni tatuśkowie - łatwo nie jest” przedstawia losy kilku młodych chłopaków, którzy nagle, mimo bardzo kontrowersyjnego wieku, muszą stać się ojcami dla swoich maleńkich dzieci. Raz lepiej lub gorzej radzą sobie z problemem, ale starają się sprostać zadaniu. Każdy odcinek składa się z kilku oddzielnych wątków, w których bohaterowie są na różnym etapie młodego ojcostwa. Zmagają się z oczekiwaniami swoich partnerek, próbują znaleźć pracę, wziąć odpowiedzialność za dziecko, opiekować się nim. Nie zawsze wynieśli z domu dobre wzorce i najczęściej nie mogą liczyć na pomoc rodzin, ale radzą sobie... W jaki sposób?

  

Nastoletni tatuśkowie - łatwo nie jest w piątek o godz. 22:00 w Polsat PLAY.

Komentarze