2022-03-24

Wiosna 2022 w Polsat Play. Co ciekawego w nowej ofercie?

0

„Nastolatki. Generacja jutra” oraz kontynuacje popularnych produkcji stacji. W wiosennej ramówce są nowe sezony największych przebojów Polsat Play, do których należą między innymi „Chłopaki do wzięcia”, „Łowca pedofilów”, „Drwale i inne opowieści Bieszczadu” czy „Rolnicy - tak się żyje u nas na wsi”. Jest także serial dokumentalny „Nastolatki XXI. Pokolenie jutra” - zupełnie nowa produkcja dokumentalna o codziennym życiu młodych Polaków. Wiosenna oferta od 4 kwietnia w Polsat Play.

Nową ramówkę Polsat Play wypełniają bohaterowie codzienności, poszukiwacze przygód i lepszego życia, pasjonaci wędkarstwa, miłośnicy aktywnego wypoczynku oraz legendy małego ekranu. Produkcje dokumentalne emitowane na antenie stacji pozwalają poznać historie zwykłych ludzi. Ukazują ich egzystencję bez ozdobników, taką, jaka ona jest, z codziennymi dylematami, ale też sukcesami.

NOWOŚĆ - „Nastolatki. Generacja jutra”
Emisja od 8 kwietnia (piątek), godz. 22:00
Serial dokumentalny pokazujący współczesną młodzież. Bohaterowie pochodzą z różnych środowisk, mają różne zainteresowania, poglądy i pomysły na życie. Barwni, wrażliwi, pełni pasji, determinacji oraz marzeń. Są przedstawicielami generacji Z - pierwszego pokolenia, które wyrosło w pełni scyfryzowanym świecie. Jak spędzają wolny czas? Jak się bawią? Jak odbierają otaczającą ich rzeczywistość? Fascynująca rzeczywistość młodych ludzi, dla których nie ma rzeczy niemożliwych, którzy mają odwagę, aby głośno mówić, co czują i sięgać po marzenia.

KONTYNUACJE

Polski lombard Walusia
Emisja od 4 kwietnia (poniedziałek), godz. 22:30
To największy w Polsce lombard, w którym można sprzedać lub zastawić wszystko. Tym biznesem zarządza rodzina Walczaków z Siemianowic Śląskich: Ewa - matka Walusia, Patryk - syn Walusia, Stella - żona Walusia oraz Waluś, czyli Grzegorz Walczak. Waluś działa w tej branży już od 15 lat i wie o niej wszystko. Czy mimo to klienci lombardu zaskoczą go swoimi ofertami?

Więzienie
Emisja od 6 kwietnia (środa), godz. 22:00
Serial przybliża życie za murami zakładu karnego. Współegzystują tam dwie bardzo różne od siebie grupy - skazani i służba więzienna. Jak wygląda życie za kratami? Czy da się tam w miarę normalnie funkcjonować? Kamera pokazuje wszystkie zakamarki - od celi, przez kuchnię, szpital, spacerniak, świetlice terapeutyczne, aż po gabinety psychologów. Produkcja pozwala śledzić losy więźniów i ciężką pracę służby więziennej, która wkłada wiele wysiłku w resocjalizację skazanych. Nie brakuje momentów mrożących krew w żyłach i tych humorystycznych.

Górale
Emisja od 7 kwietnia (czwartek), godz. 22:00
Niezwykły świat współczesnych polskich górali. Z gór czerpią odwagę, siłę, zręczność oraz zamiłowanie do wolności. Wiedzą, że nic nie muszą, nigdzie się nie spieszą. Akceptują, co daje im los, żyją w symbiozie z naturą oraz porami roku. Jak radzą sobie z wyzwaniami XXI wieku?

Rolnicy - tak się żyje u nas na wsi
Emisja od 7 kwietnia (czwartek), godz. 22:30 (dwa odcinki)
Zawód, którego godziny pracy dyktuje przyroda. Rolnik nie może po prostu wziąć wolnego, a w gospodarstwie zawsze jest coś do zrobienia. Seria pokazuje, jak wygląda praca w jednej z najtrudniejszych profesji świata.

Nie mów do mnie śmieciarzu
Emisja od 8 kwietnia (piątek), godz. 21:00
Perypetie pracowników służb oczyszczania miasta z różnych stron Polski, którzy od świtu zmagają się z tonami naszych odpadów. Nie lubią być nazywani śmieciarzami, ponieważ to nie oni śmiecą. Czyściciele - bo to prawidłowa nazwa ich zawodu - nie traktują swojego zajęcia jedynie jako obowiązku. Zaskakują zarówno swoim podejściem do czystości, jak i ciekawym spojrzeniem na różne aspekty życia.

Kloszard story
Emisja od 8 kwietnia (piątek), godz. 22:30
Jak zostaje się bezdomnym? Kloszard Story odpowiada na to oraz wiele innych pytań: jak będąc bezdomnym można przetrwać zimę? Skąd wziąć jedzenie i ubrania? Gdzie spać? Gdzie się umyć? Dzięki programowi można poznać prawdziwe życie ludzi, którzy funkcjonują na marginesie społeczeństwa i z reguły pozostają niewidoczni.

Budowlańcy
Emisja od 9 kwietnia (sobota), godz. 21:30
W programie pojawiają się zarówno profesjonalne, jak i mniej profesjonalne ekipy budowlane. Serial pokazuje pracę przy wznoszeniu i remontowaniu budynków… bez cenzury. Jak wykonawcy dbają o jakość? Których klientów szanują, a o których wyrażają się w niewybredny sposób? Kto i ile płaci za wykonane prace? Ile naprawdę zarabiają budowlańcy?

Polacy za granicą
Emisja od 9 kwietnia (sobota), godz. 22:00
Program przybliża losy Polaków, którzy postanowili szukać szczęścia w różnych częściach globu. Pokazuje ich pasje, ulubione miejsca, jedzenie. Bohaterowie udzielają także rad, co robić i czego nie robić, jeśli jest się Polakiem za granicą.

Kołowrotek
Emisja od 10 kwietnia (niedziela), godz. 9:00
Program nie tylko dla pasjonatów wędkarstwa i dzikiej przyrody. W arkana rzemiosła wprowadza doświadczony wędkarz i doktor ichtiologii Adam Tański, który dzieli się swoją wiedzą tajemną na temat ryb oraz ich naturalnego środowiska.

Chłopaki do wzięcia
Emisja od 10 kwietnia (niedziela), godz. 21:00 (dwa odcinki)
Młodzi mieszkańcy miast, miasteczek i wiosek mają poważny problem - brak dziewczyn, z którymi można się spotykać i ostatecznie założyć rodziny. Twórcy programu obserwują ich codzienne zmagania, wzloty i upadki w ich jakże skomplikowanym życiu uczuciowym.

Drwale i inne opowieści Bieszczadu
Emisja od 10 kwietnia (niedziela), godz. 22:00
Twarde życie na peryferiach cywilizacji niesie ze sobą wiele niespodzianek i wyzwań. Kim są ludzie, którzy zrezygnowali z luksusów miejskiego życia? Czego szukają w dziczy i z czym zmagają się na co dzień? Oryginalne portrety jedynych w swoim rodzaju bieszczadzkich drwali.

Łowca pedofilów
Emisja od 10 kwietnia (niedziela), godz. 22:30
Bezkompromisowi łowcy pedofilów przemierzają Polskę, tropiąc przestępców seksualnych i organizują wspólnie z policją zasadzki. Emocjonujący program, który jest odpowiedzą na bolesny i bardzo aktualny problem społeczny.